«Урочище «Нивки» - гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення на території Станишівської ТГ

Дата: 13.12.2021 14:08

На території Станишівської сільської ради знаходиться гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення «Урочище «Нивки» (поблизу с. Тарасівка), яка оголошена об’єктом природно-заповідного фонду України рішенням 32-Ї сесії сьомого скликання Житомирської обласної ради від 08.10.2020 року №2043 «Про оголошення об‘єкту природно-заповідного фонду місцевого значення».

Площа пам’ятки становить 3,0 га. У ландшафтній структурі територія гідрологічної пам’ятки природи – це глибока мальовнича балка, тальвег якої досяг рівня ґрунтових вод. Пріоритетом охорони пам’ятки природи є ландшафтний комплекс давньої балки, два природні джерела якісної питної води та рослинність старого вільхового лісу.

На території пам’ятки природи забороняється:

• Будь-яка діяльність, що порушує природні комплекси або може призвести до зниження рекреаційної цінності території;
  • Мисливство;
  • Розведення багаття;
  • Розробка кар’єрів, добування корисних копалин;
  • Засмічення територій, пошкодження та знищення рослин і тварин;
  • Всі види шумового впливу, що перевищують установлені нормативи.

Порушення законодавства України про природно-заповідний фонд тягне за собою дисциплінарну, адміністративну, цивільну або кримінальну відповідальність.