Географічне розташування с. Бистрі

Село Бистрі знаходиться 12 км від міста Житомир, нашого обласного та районного центру. В семи кілометрах від села знаходиться наша сільська рада Станишівська. Бистрі розташоване  в зеленій зоні, з правої сторони ліс з лівої річка Тетерів. Село знаходиться між двома залізничними станціями Бистра- Станишівка напрямок Житомир-Фастів.

Землі села межують з землями сіл Станишівка, Слобода- Селецька, Левків, Піски.

Поблизу села знаходяться: Зміїний вал, Глиняний яр, Попова лука, Баранова лука, урочище Кузьмина, Савкова долина.

Лісові ділянка які мають свої назви Темноруча, Довжик, Лісовське, Коцюнія, Жидівське, Тернак, Пункт.

На території села знаходиться 146 дворів та проживає 360 жителів.

Історичні відомості с. Бистрі

Історичні поселення села, що згодом зникли: перше поселення Бистрі 2-1 тис до нашої ери. Знаходиться 660 м на північний схід від села, правий берег річки Тетерів. Розмір 90 к 45 м 2 поселення Змійовий вал Бистрі 10-11 століття знаходиться за 350 м на південний схід від східної околиці села, правий беріг річки Тетерів. Довжина 65м: шир10.16м вис1,1-2м

Перші спогади про село (за даними архівних документів) датуються 1882 роком. 115.1.86 «Иск графини Нирод А.Ф. к обществу крестьян с Бистри Левковской волости о взискании с них денег за рубку леса» р 32 ю 2.18.1.

«О наличии водяной мельницы пренадлежавшей Нирод А.Ф. Орендатор Костовицкий» 115.1.3200.

Зі слів Смоляр Олени Юхимівни: «В хаті якій вони живуть, побудована і подарована графинею Нірод А.Ф. її прадіду ,який працював у наймах в графині, як подарунок до його весілля.»

«1886 г о выкупе крестьянами деревни Быстри земли у помещиков» р 3181.1.59.

На території села Бистрі була організована хата читальня. «О составе президиума исполкома сельсовета. Список по состоянию на 18 мая 1921 г.(Об организации хаты чытальни) список р 154 ю 2103.1.»

17.10.1924 року в Бистрах організовується перший колгосп «За краще життя».

В 1926 році було проведено перепис населення і становило 461 чоловік. 45 сімей мали коней. Нетребенко Яків Опанасович мав три коні.

4.04.1931 року обирають першого голову Енгельман М., секретар Ступніцький Г.

15.05.1931 року голова Михальченко Степан, секретар Лющенко Іван.

24.05.1931 року будується гончарно-черепичний цех та цегельня.

1931 року Бистерський млин, який досі перебуває в оренді Житомирської продкооперативної артілі «Червоний харчовик», був переданий Бистерському новоорганізованому колгоспу. Працює водяний млин. Обробляється кожен клаптик землі.

В 1932-1933 роках від голоду з села померло 22 людини. Багато людей вибралися до Житомира, Бердичева, були вивезені до Сибіру, звідки вже не повернулися.

Після воєнного лихоліття жителі села повернулися до мирного життя. Почалася відбудова села. Сумлінно трудилися колгоспники п’яти бригад: огородньої, польова, свиноферма, корівник, звіроферма; працював цегельний завод і була своя електростанція.

В 1947 році село увійшло до складу колгоспу « Радянський шлях » разом з селами Станишівка, Зарічани та Слобода-Селець.