A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Станишівська територіальна громада
Житомирська область, Житомирський район

Житомирська обласна дитяча лікарня

26 червня 1978 року Житомирська обласна рада дала доручення виконкому Житомирської районної ради на виділення площі до 6 га із земель колгоспу «Зоря» Житомирського району під будівництво обласної дитячої лікарні.

Будівництво лікарні розпочалось в 1981 році, перебувало під особливо пильною  увагою на рівні держави, пов’язано це було великою вартістю об’єкта.

У листопаді 1984 року до обов’язків головного лікаря обласної дитячої лікарні приступив Віктор Федорович Марченко.

29 грудня 1984 року Державна комісія підписала акт про завершення будівництва і прийняття в експлуатацію Житомирської обласної дитячої лікарні.

У 1985 році в новозбудовану лікарню було прийнято 529 осіб, нині колектив складається з 984 працівників, в т.ч. 146 лікарів, 460 медсестер, 248 молодші медсестри, 130 представників інших професій.

Після здачі у грудні 1984 року в експлуатацію лікувального корпусу, харчоблоку та котельні будівельні роботи продовжувалися.

У 1989 році було здано в експлуатацію приміщення консультативної поліклініки на 240 відвідувань за зміну.

У 1992 році отримали господарський корпус та овочесховище.

У 1993 році було відкрито двері гуртожитку для молодих спеціалістів  на 232 місця.

За даними архівних документів, протягом 1977-1979 років керівництво області неодноразово піднімало питання виділення земельної ділянки та підготовки проекту будівлі обласної дитячої лікарні. Великих зусиль до того доклали завідуючий обласним відділом охорони здоров’я В.А.Пешко та головний педіатр Ю.Д.Лєбєдєв. Реалізували ідею проектування, будівництва та оснащення одного із не багатьох лікувально-профілактичних закладів України, який було збудовано за сучасним проектом на кошти, що були зароблені на комуністичних суботниках громадянами області: Віталій Григорович Вінник, Микола Михайлович Коренев, Микола Петрович Іванчук. Крім того значний вклад у відкриття Лікарні зробила медична громада області, коли протягом четвертого кварталу 1984 року та першого кварталу 1985 року обласні ЛПЗ та заклади міста Житомира направляли своїх працівників з початку на будівельні роботи, а потім для забезпечення роботи лікарні. На превеликий жаль, сьогодні вже немає багатьох із тих хто проектував, будував та освоював лікарню, які своєю працею заклали „фундамент” сучасної Житомирської обласної дитячої лікарні. 
29 жовтня 1984 року наказом відділу охорони здоров'я обласного виконавчого коммітету на посаду головного лікаря було призначено Марченко Віктора Федоровича. 29 грудня 1984 року державна комісія прийняла будівлю до експлуатації та передала в руки молодому колективу медичних працівників. Незважаючи на те, що будівництво продовжувалось до серпня 1985 року, з 10 січня 1985 року було відкрито Лікарню, а вже 5 лютого 1985 року - госпіталізовано першого хворого. Починаючи з цього дня і в день і в ночі, і в свята і в будні, не зупиняючись ні на хвилину, колектив Лікарні наполегливо працюючи стоїть на варті здоров’я дітей області. 
У 1985 році Лікарня формувалась як новий заклад, деякі служби були переведені до складу Лікарні із інших лікувальних закладів та багато служб організовувалось вперше. Все це відбувалось при відсутності якісного медичного обладнання, дефіциту кадрів і при великій кількості організаційних проблем. При підтримці керівників обласної адміністрації, обласної ради, управління охорони здоров’я, керівників підприємств міста та області з часом було сформовано колектив Лікарні. Важливою складовою успіху нашої лікарні були і є кадри. З перших днів адміністрація при підтримці громадських організацій, проводила цілеспрямовану та кропітку роботу, направлену на виховання колективу. Творчий підхід, застосування інноваційних методів та технологій, самореалізація особистості, формування її кваліфікаційного рівня з метою становлення активного професійного кадрового потенціалу були і залишаються пріоритетними напрямками підготовки кадрів. Фахівці Лікарні вивчають досвід роботи інших ЛПЗ в Україні, мали можливість підвищити свою професійну майстерність в зарубіжних клініках: Японії, Росії, Білорусії, Швеції, Німеччини ,Англії, Польщі. 
Колектив Лікарні має і активну громадську позицію, яку підтримують діючі в закладі громадські організації: Громадська рада, профспілкова організація, Жіноча рада, Рада завідуючих та Рада медичних сестер. Виступає ініціатором благодійних акцій та заходів. 
Сьогодні Лікарня забезпечує дітей Житомирської області доступною медичною допомогою, яка включає високотехнологічні види медичної допомоги ( малоінвазивна хірургія (в дитячій урології, загальній хірургії, дитячій гінекології, отоларингології тощо); біозварювання м’яких живих тканин; реконструктивно-відновні та стабілізуючі операції з використанням шкірної, сухожильно-м`язевої та різних видів кісткової пластики; косметичні операції при вадах розвитку верхньої губи, твердого та м’якого піднебіння; нейрохірургічні операції на головному та спинному мозку (видалення внутрішньочерепних гематом, постановка шунтуючих систем, пластика при спинномозкових килах тощо); реконструктивно-відновні операції на сечовивідній системі при гідронефрозі, мегауретер, міхурово-сечоводному рефлюксі, гіпоспадії; ургентна хірургія новонароджених дітей; дитяча онкологія та онкогематологія тощо). Завдячуючи спільним зусиллям медичної громади області, обласної Ради, обласної державної адміністрації та департаменту охорони здоровя лікарня може пишатися своїми здобутками у лікуванні дітей із онкогематолічною патологією, у виходжуванні дітей із малою та екстремально низькою масою тіла при народженні, у ранній реабілітації дітей з „групи ризику” по перинатальній патології; у лікування дітей із вродженим вивихом стегна, вродженою клишоногістю та іншими деформаціями стопи; у використанні сучасних технологій що контролюють життєво важливі функції дитячого організму в анестезіології та інтенсивній терапії тощо. 
У грудні 2012 року, наказом міністерства охорони здоров'я України лікарні присвоєно статус "Клінічної" 
Сьогодні Житомирська обласна дитяча лікарня є авторитетним закладом в Україні, має вищу акредитаційну категорію й за даними комплексної оцінки МОЗ України, протягом останніх років входить в першу групу обласних дитячих лікарень з високою ефективністю і якістю діяльності.

Житомирська обласна дитяча лікарня є: спеціалізованим багато профільним лікувально-профілактичним закладом ІІІ рівня, який забезпечує висококваліфіковану стаціонарну і консультативну поліклінічну медичну допомогу дитячому населенню Житомирської області; центром організаційно-методичного керівництва дитячими лікувально-профілактичними закладами ( відділеннями), розташованими на території області, який контролює якість і ефективність медичної допомоги дітям на І та ІІ рівнях її надання; базою спеціалізації і підвищення кваліфікації лікарів і середнього медичного персоналу педіатричного профілю. 
З дня відкриття колектив очолює заслужений лікар України, нагороджений орденом „ За заслуги” ІІІ ступеня Віктор Федорович Марченко. Пріоритетними напрямками роботи лікарні з часу її створення є: 
- впровадження сучасних інноваційних технологій , прогресивних методик діагностики та лікування дітей ; 
- висока спеціалізація і ріст професійної майстерності медичного персоналу ; 
- ефективність, комплексність, наступність в наданні медичної допомоги дітям області; 
- удосконалення спеціалізованої медичної допомоги новонародженим ; 
- інтенсифікація лікувально-діагностичного процесу; 
- розвиток спеціалізованої дитячої хірургічної служби; 
- удосконалення форм і методів реабілітації дітей ; 
- використання можливостей залучення позабюджетних коштів; 
- налагодження міжнародних зв’язків; 
- сучасне технічне та медичне оснащення. 
За роки існування заклад виріс в потужний, високопрофесійний, багато-профільний, сучасно оснащений лікувально-діагностичний, організаційно-методичний центр по наданню спеціалізованої медичної допомоги дитячому населенню області від народження до 18 років. Має вищу акредитаційну категорію й за даними комплексної оцінки МОЗ України, протягом останніх років, входить в першу групу обласних дитячих лікарень з високою ефективністю і якістю діяльності. У 2005 році Лікарня увійшла до числа переможців відкритого конкурсу Міжнародного благодійного фонду „Україна-3000” за програмою „ Від лікарні до лікарні”; у 2007 році стала переможцем ІІ Всеукраїнського конкурсу грантів серед установ та закладів реабілітації для дітей хворих на ДЦП; у 2008 році отримала статус - „ Лікарня, доброзичлива до дитини”; у 2010 році - сертифікат фіналіста конкурсу « Найкращий роботодавець « Закладу в якому дотримуються стандартів гендерної рівності в колективі». 
Фахівці закладу були і залишаються активними ін новаторами в галузі охорони здоров’я дітей як на рівні області, так і держави в цілому: 
- Щороку впроваджують в практичну діяльність біля 90 нових методик, розробляють до двох десятків раціоналізаторських пропозицій, отримують патенти на винаходи, проводять науково-практичні дослідження, які в подальшому застосовуються в роботі відділень, та медичних закладів інших регіонів України. Наші інноватори неодноразово ставали призерами Всеукраїнського конкурсу на кращий винахід року. 
В складі Лікарні -15 клінічних відділень на 420 ліжок з яких 255- соматичних за 13 профілями і 165-хірургічних за 12 профілями. Три відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії на 21 ліжко для дітей старшого віку, новонароджених та дітей з інфекційною патологією. Всі відділення оснащені сучасним лікувальним та діагностичним обладнанням, укомплектовані кваліфікованими медичними кадрами. 
Щороку в стаціонарі отримують лікування понад 15 тисяч дітей із всіх районів та міст області, кожна друга з них є сільським жителем. Виконується біля 5 тисяч оперативних втручань. 
В лікарні більше 10 лікувально-допоміжних відділень та служб : ендоскопічної, ультразвукової і функціональної ї діагностики, фізіотерапевтичної, рентгенологічної і лабораторної діагностики та інші. 
По консультативній поліклініці щороку реєструється понад 100 тисяч відвідувань, за 26 спеціальностями. На базі консультативної поліклініки постійно працює денний стаціонар на 5 ліжок, в якому проліковується близько 200 дітей на рік; функціонують спеціалізовані кабінети: сурдологопедичний, сколіотичний, імуно-алергологічний, охорони зору. 
- У 90-х роках впроваджена виїзна форма роботи по оздоровленню дітей з плановою хірургічною патологією на базі районних та міських центральних лікарень, фахівцями обласної дитячої лікарні. В результаті збільшилась частка оздоровлених дітей з плановою хірургічною патологією, відпрацьована наступність в роботі хірургічної служби обласної дитячої лікарні та центральних районних і міських лікарень, система підвищення кваліфікації лікарів-хірургів, які працюють на мережі. В свій час дана форма роботи, була рекомендована МОЗ України для впровадження в інших регіонах . 
- Значною подією для області стало впровадження дитячими хірургами обласної дитячої лікарні в 2000 році лапароскопічної хірургії ( яка сьогодні активно застосовується у дитячій урології, загальній хірургії, дитячій гінекології, отоларингології). Враховуючи вагомий досвід, хірургів Житомирської обласної дитячої лікарні, застосування лапароскочних оперативних втручань в дитячій хірургічній практиці у 2004 році на базі лікарні було відкрито філію кафедри дитячої хірургії Національної медичної академії післядипломної освіти імені П.Л. Шупика з курсу «Абдомінальна лапароскопічна хірургія дитячого віку». 
- Протягом останніх 10 років активно розвивається хірургія новонароджених, щороку оперується біля 100 дітей в цій віковій групі, більша половина з яких по життєвим показам. 
- Починаючи із 2006 року впроваджено абсолютно новий метод в хірургії - електрозварювання живих м’яких тканин, що дозволило покращити косметичний ефект при оперативних втручаннях та зменшити економічне навантаження на пацієнта. На сьогодні ми є закладом-піонером в Україні, що володіє цим методом. 
- Впровадження цілого ряду раціоналізаторських пропозицій, узагальнення досвіду роботи фахівців інших клінік України, дало можливість лікарям ортопедо-травматологічного відділення добитися значних результатів щодо лікування дітей із вродженою клишоногістю та іншими деформаціями стоп. Реалізація системи заходів профілактики дитячої інвалідності від вродженої ортопедичної патології зменшила кількість пізно діагностованих вроджених вивихів стегна за останні 20 років майже у 8 разів. Завдяки цьому основний акцент у лікуванні даної патології перенесено з оперативних методів на консервативні. Успішно проводяться реконструктивно-відновні та стабілізуючі операції з використанням шкірної, сухожильно-м`язевої та різних видів кісткової пластики, для хірургічної реабілітації хворих на дитячий церебральний параліч дітей, як Житомирської області, так і інших регіонів України. 
- В складі ортопедо-травматологічного відділення функціонують реабілітаційні та нейрохірургічні ліжка. Лікарями – нейрохірургами виконуються щороку до 100 оперативних втручань на головному та спинному мозку (видалення внутрішньочерепних гематом, постановка шунтуючих систем, пластика при спинномозкових килах тощо). 
- Використання сучасних технологій що контролюють життєво важливі функції дитячого організму, забезпечує умови для вдосконалення методів лікування і реабілітації при невідкладних станах та важких комбінованих травмах у дітей. Відпрацьований метод планового переводу дітей на штучну вентиляцію легень, що значно зменшило реанімаційну летальність. 
-В 1999 році в лікарні, у одній із перших в Україні, впроваджено загальну анестезію у дитячій отоларингологічній практиці. Сьогодні дитяча анестезіологічна служба має найкращі показники в Україні щодо загального знеболення дітей під час оперативних втручань та болючих маніпуляцій, що відповідає європейським стандартам і складає – 98,9%. 
- Відділення для новонароджених дітей було відкрито, ще у 1985 році. Враховуючи ріст захворюваності новонароджених та вплив її на формування первинного виходу на інвалідність, на базі даного відділення , організовано роботу ліжок для етапної реабілітації дітей з перинатальним ураженням нервової системи та новонароджених з жовтяницею. Після відкриття в 1989 році відділення для новонароджених недоношених дітей, на його базі, організовано роботу ліжок для етапної реабілітації у виходжуванні дітей, народжених із малою та екстремально малою масою тіла. Так, рання реабілітація дітей з „групи ризику” по перинатальній патології зменшила первинний вихід на інвалідність по дитячому церебральному паралічу. 
- Оснащення відділень неонатального профілю сучасним устаткуванням для транспортування та виходження новонароджених , застосування передових наукових технологій, професіоналізм медичних працівників, дозволили суттєво зменшити госпітальну летальність в ранньому дитячому віці, рівень малюкової смертності в області та збільшити кількість виходжених глибоко недоношених дітей. В даних відділеннях впроваджена високочастотна осциляторна штучна вентиляція легень у новонароджених з важкими розладами дихання, неінвазивна штучна вентиляція легень, використання лінеоматів для проведення інфузійної терапії, активно працює виїзна реанімаційна бригада. Приділяється значна увага до створення охоронного режиму ( екранування кувезів, вікон, сумісне перебування, збереження теплового режиму, підтримка грудного вигодовування тощо). 
- В 2000 році організовано роботу обласного медичного центру реабілітації дітей з органічним ураженням нервової системи та порушенням психіки. В центрі, за роки його існування, пролікувалось близько 15 тис. дітей. В його складі працює виїзна реабілітаційна бригада, яка виконує значну роботу щодо реабілітації дітей з обмеженими можливостями та профілактики інвалідності. До роботи бригади залучаються не тільки спеціалісти-медики, а і фахівці соціальних служб, громадських організацій, представники інших відомств. Протягом року оглядається більше 600 дітей, які мають важку неврологічну патологію, вирішуються питання стаціонарного, санаторно-курортного оздоровлення дітей, забезпечення їх інвалідними візками. Даний досвід роботи рекомендовано МОЗ України для розповсюдження в інших регіонах держави. 
- В 1996 році на базі лікарні створено ендоскопічне відділення для дітей, в якому проводиться на протязі року більше 3-х тисяч діагностичних досліджень і ендоскопічних втручань: поліпектомія, аплікації лікарськими препаратами при виразковій хворобі шлунку і 12-ти палої кишки, підведення тефлонової пасти під вічко сечоводу при міхурово-сечовому рефлексі, видалення сторонніх тіл бронхіального дерева та шлунково-кишкового тракту. 

- онкогематологічне відділення лікарні входить до складу Української кооперативної групи з 2000 року та вже понад двох десятиліть працює по міжнародним протоколам лікування лейкемій та лімфом у дітей. Багатолітня співпраця з Японським благодійним фондом „ Матері та діти Чорнобиля” від журналу „Каталог-Хаус” зробила свій вагомий внесок у розвиток дитячої онкогематологічної служби : закупівля сучасного обладнання ( сепаратора клітин крові, лінеаматів тощо), фахова підготовка персоналу, впровадження нових методів та форм роботи з даною категорією хворих. . Що дозволило значно знизити смертність дітей від цієї важкої патології та досягти довгострокових ремісій у 70%- 80% хворих. 

- У 2006 році спеціалісти реанімаційних відділень ініціювали та розробили методичні рекомендації щодо профілактики болю у дітей та систему загрозометричного контролю. Які на сьогодні затверджені наказами по обласному управлінню охорони здоров’я і впроваджені на всіх рівнях надання допомоги дітям в області. На базі відділення анестезіології та інтенсивної терапії відкрито Обласний консультативний центр інтенсивної терапії, до його складу входять реанімаційно-консультативні бригади, які щороку цілодобово виконують біля 900 термінових виїздів, з них кожний третій до новонародженої дитини. 
- На базі лікарні діє виїзна бригада лікарів, силами якої протягом року надається планова медична допомога близько 4 тисяч дітей в районах та містах області. 
Сьогодні колектив лікарні вирішує всі завдання які ставить перед ним час.

 

Фойє поліклініки з реєстратурою

Адміністрація, завідуючі та старші медичні сестри, 2009 р.

Персонал хірургічного відділення № 1

 

Персонал інфекційно-боксованого відділення, 2008 р.

 

Персонал відділення патології новонароджених дітей

 

Персонал неврологічного відділення 

 

Колектив клініко-диагностичної лабараторії

 

Співробітники приймально-діагностичного відділення 

 

Персонал педіатричного відділення № 1 після оперативної наради, 2009 р.

 

Персонал хірургічного відділення № 2

 

Персонал педіатричного відділення № 2

 

Медичні сестри з масажу фізіотерапевтичного відділення

 

Колектив фізіотерапевтичного відділення

 

Колектив відділення ультразвукової діагностики, 2009 р.

 

Колектив ортопедо-травматологічного відділення

 

 

 

 

 

 

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь