Станишівська ЗОШ

Дата: 22.02.2018 17:46

Нації вмирають не від інфаркту.

Спочатку їм відбирає мову.
                                                                                                                                                                      Ліна Костенко

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі. Оскільки з 6 000 розмовних мов світу близько половині загрожує зникнення, ЮНЕСКО прагне підтримувати мову, як ознаку культурної приналежності особи.

Згадаймо слова В. Сосюри: “Без мови рідної, юначе, й народу нашого нема”. Рівень розвитку рідної мови є джерелом духовного розвитку народу.

В Україні Міжнародний день рідної мови відзначається з 2002 року, коли з метою зміцнення державотворчої функції української мови, сприяння вільному розвитку і використанню російської та інших мов національних меншин України Президент підписав розпорядження про відзначення Міжнародного дня рідної мови.

Відомо, що в Україні є три дати, пов’язані з мовою і писемністю. Це, зокрема, День української писемності та мови, який відзначається 9 листопада у день ушанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, День слов’янської писемності і культури – 24 травня на честь святих Кирила і Мефодія і 21 лютого – Міжнародний День рідної мови.

21 лютого 2018 року, в Станишівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, вчителями української мови і літератури: Кучерчук С.І. та Кравчук Н.П. підготовлено та проведено свято рідної мови для учнів 1- 4 класів.

Старші учні підготували цікаву інформацію про цей день, а представники молодшої ланки показали свої цікаві номери присвячені цьому дню.

(заступник директора з виховної роботи  Інга Хлань)