З 1 серпня 2021 року діятиме заборона на вилов річкових раків

Дата: 28.07.2021 08:52

Фото без описуНа даний час в багатьох водоймах розпочинається період линьки раків –раки скидають старий панцирний покрив. Поки новий покрив не затвердіє раки можуть стати легкою здобиччю для хижака та браконьєрів, адже стають малорухливими. Період линьки раків, навіть в одній і тій самій водоймі, може змінюватися в різні роки. Він залежить від погоди, типу водойми та інших факторів.

Тому з 1 серпня до 20 вересня 2021 року (включно), в період другої линьки на Житомирщині розпочинається заборона на вилов річкових раків.

Лов раків під час заборони є грубим порушенням природоохоронного законодавства, відповідальність за яке передбачено ч. 4 ст. 85 КУпАП. Розрахунок збитків за незаконне добування цих річкових мешканців здійснюватиметься відповідно до постанови КМУ від 21.11.2011 р. № 1209 «Про затвердження такс для обчислення розміру відшкодування шкоди в наслідок незаконного добування або знищення цінних видів водних біоресурсів».

Велике прохання до громадян не нехтувати даною забороною, задля збереження популяції раків у водоймах рідного краю.