Увага! Будьте обережними під час відпочинку на воді

Дата: 06.07.2021 11:47

Фото без опису05 липня проведено засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій сільської ради, на якому розглядались питання щодо пожежної безпеки закладів відпочинку та оздоровлення, об’єктів аграрного сектору економіки під час збирання, переробки та зберігання продукції врожаю 2021 року, санітарного та епідемічного благополуччя населення громади та безпеки під час масового відпочинку людей на водних об'єктах.

Особливої уваги потребує питання безпеки на воді.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є правильний вибір і обладнання місць для купання, навчання дорослих та дітей плаванню, суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах, постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Відпочинок на воді допускається тільки у спеціально відведених та обладнаних для цього місцях. Безпечніше відпочивати на воді у світлу частину доби. Купатися дозволяється в спокійну безвітряну погоду при температурі води не менше +18, повітря не нижче +24.

Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці, уникайте води із швидкою течією, не заходьте у воду напідпитку, ніколи не плавайте наодинці, особливо якщо не впевнені у своїх силах.

Купатися краще там, де є рятувальні служби. Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана.

Як врятувати людину, що тоне? Насамперед витягніть її на берег, покладіть на спину, очистіть дихальні шляхи, зробіть врятованому 2 повільні вдихи — «рот у рот». Після чого зробіть 6–10 поштовхів руками під грудиною, знову прочистіть дихальні шляхи й повторіть 2 вдихи, обов’язково слідкуйте за пульсом постраждалого, якщо пульсу немає — робіть непрямий масаж серця. Коли постраждалий отямився — не дозволяйте йому тут же підвестись, у будь-якому випадку врятованому необхідна медична допомога, тому викличте «Швидку допомогу».

Будьте дуже обережні під час відпочинку на воді, щоб він був для Вас і Ваших рідних безпечним.