ПАМ’ЯТКА для мешканців багатоповерхових житлових будинків та підприємств житлово-комунального господарства всіх форм власності щодо запобігання розповсюдження респіраторної інфекції СОVID-19

Дата: 24.03.2020 14:21

Вимоги до керівників підприємств ЖКГ всіх форм власності:

1. Забезпечити щоденне вологе прибирання та дезінфекцію тамбурів, сходових клітин, ліфтів в житлових будинках тощо.
  2. Двічі на день проводити дезінфекційну обробку перил, ручок вхідних дверей під’їздів, поштових скриньок дезінфектантом.
  3. Забезпечити належне прибирання прибудинкових територій, щоденний вивіз сміття та дезобробку контейнерів і дезінфекцію сміттєзбрних майданчиків.
  4. Забезпечити працівників, зайнятих на роботах по прибиранню будинків та прибудинкових територій, необхідною кількістю захисних масок, рукавичок, деззасобів  та антисептиків.
  5. Створити умови для дотримання правил особистої гігієни працівниками підприємств, що обслуговують житлові будинки, забезпечивши їх в достатній кількості мила та антисептиків для обробки рук.
  6. Обмежити вхід до підприємств відвідувачам без нагальної потреби. Вирішення питань, пов’язаних з  утриманням будинків забезпечити в телефонному режимі.
  7. Забезпечити проведення регулярного (кожні 3 години) провітрювання, вологого прибирання приміщень підприємств, ручок вхідних дверей, поручнів тощо із застосуванням миючих і дезінфікуючих (хлорвмістких та спиртовмістких) засобів.
  8. Забезпечити проведення безконтактної термометрії працівникам та відвідувачам.
  9. Визначити відповідальну особу за проведення заходів щодо недопущення розповсюдження на підприємстві респіраторної інфекції  COVID-19.
  10. Розмістити в доступних для відвідувачів та мешканців житлових будинків місцях пам’ятки, плакати з рекомендаціями щодо профілактики захворювань населення на респіраторну інфекцію COVID-19.

Рекомендації для мешканців будинків:

1. Забезпечити проведення регулярного (кожні 3 години) провітрювання, вологого прибирання кімнат, ручок вхідних дверей квартир тощо із застосуванням миючих і дезінфікуючих (хлорвмістких та спиртовмістких) засобів.

2. Обмежити святкування родинних свят, дружніх зустрічей і т.п.

3. Для мешканців, які мають симптоми респіраторного захворювання залишайтеся

вдома та зверніться телефоном за допомогою до  родичів, сусідів, знайомих, які

зможуть доставити Вам необхідні продукти та товари.

1. При можливості замовте необхідні товари через інтернет або телефоном через службу доставки торгового закладу.
  2. Уникайте тісного контакту з особами, які мають симптоми респіраторного захворювання.
  3. Дотримуйтесь правил особистої гігієни. Часто і ретельно мийте руки з милом, обробляйте антисептичним засобом.
  4. Дотримуйтеся правил приготування їжі, достатньої термічної обробки особливо сировини тваринного походження.

Рекомендації розроблені ДУ «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» та Головним управління Держпродспоживслужби в Житомирській області відповідно до рекомендацій ВООЗ та МОЗ  України