Проведення карантинних заходів в с. Піски та на території Станишівської ОТГ у зв’язку з виявленням захворювання на сказ у диких тварин

Дата: 16.12.2019 12:28

Фото без описуВідповідно до рішення протиепізоотичної комісії при Житомирській районній державній адміністрації від 28.11.2019 року № 15 населений пункт с. Піски Станишівської ОТГ оголошено неблагополучним щодо сказу тварин та введено карантинні обмеження, а прилеглі території (с. Скоморохи та с. Млинище) оголошено загрозливою зоною.

З метою виконання розпорядження Житомирського районного управління головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області від 02.12.2019 року та відповідно до рішенння Виконавчого комітету Станишівської сільської ради,  на період карантинних обмежуючих заходів в с. Піски заборонено, а на території Станишівської ОТГ обмежено:

• вивезення та завезення на територію сільської ради собак, котів та диких тварин;
  • проведення виводок, виставок та інших масових заходів із залученням собак, котів та диких тварин;

Також рекомендуємо провести профілактичні щеплення проти сказу всіх не щеплених собак, котів та інших тварин.

Нагадуємо, Сказ – гостре вірусне захворювання, що є одним з найбільш поширених в Україні природно-осередкових захворювань ссавців і складає важливу медико-ветеринарну проблему, в тому числі й для території Житомирщини. Хвороба  характеризується надзвичайно високою агресивністю, ураженням центральної нервової системи, нападами крайнього нервового збудження і розвитком паралічів.

(Виконавчий комітет Станишівської сільської ради)