ДО УВАГИ МЕШКАНЦІВ ГРОМАДИ! Перелік громадських криниць з водою непридатною для використання для господарсько- питних потреб та приготування їжі

Дата: 29.11.2019 15:56

Використання якісної води для пиття та побуту є однією з найважливіших потреб людини та запорукою збереження її здоров’я. Але потрібно пам’ятати, що вода може бути одним із факторів передачі інфекційних захворювань, у першу чергу кишкових – дизентерія, холера, лептоспіроз та інших.

У листопаді 2019 року фахівці Житомирського районного управління ГУ Держпродспоживслужби перевірили воду з громадських криниць в с. Лука, с. Млинище та с. Піски. За результатами досліджень було встановлено, що якість води не відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил “Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною” ДСанПіН 2.2.4-171-10 по мікробіологічним показникам, а саме виявлені загальні колі-форми.

Коліформні бактерії (коліформи) – клас грамнегативних паличок, які живуть та розмножуються в нижньому відділі шлунково-кишкового тракту людини і теплокровних тварин. У воду коліформи потрапляють з фекальними стоками і здатні виживати в ній протягом декількох тижнів, хоча при цьому не розмножуються.

Тому до проведення очистки та дезінфекції громадських криниць, громадянам ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ, використовувати воду з нижченаведених криниць для господарсько-питних потреб та приготування їжі.

Населений пункт

Вулиця

Виявлено

Норма

Лука

вул. Б.Тимощука, вул. Шкільна.

Піски

вул. Сонячна, вул. Шкільна,