Збереження екосистем від пожеж

Дата: 12.11.2019 11:58

У зв’язку із погіршенням екологічного стану довкілля та зростанням кількості виникнення масових пожеж, особливо лісових та торф’яних виконком Станишівської сільської ради звертається  до громадян з проханням максимально обмежити відвідування лісу аж до настання більш сприятливих погодних умов та нагадує, що впродовж пожежонебезпечного періоду категорично забороняється:

1.   Розведення багать в лісі;

2.  Заїзд на територію лісового фонду  транспортних засобів та інших механізмів, за винятком тих, що використовуються для лісогосподарської мети;

3. Відвідування населенням хвойних насаджень при підвищеному класі пожежної небезпеки (надзвичайна небезпека);

4. Палити, кидати у лісі, на сільськогосподарських угіддях, торфовищах непогашені сірники, недопалки;

5. Випалювати траву та інші рослинні рештки на землях лісового фонду та сільськогосподарського призначення, а також на інших земельних ділянках, що безпосередньо примикають до лісу та сільськогосподарських угідь;

6.  Звалювати та спалювати у лісових насадженнях сміття, будівельні залишки, побутові та  горючі відходи тощо.

Відповідно до Закону України «Про пожежну безпеку», Правила пожежної безпеки в лісах України є обов’язковими для виконання всіма громадянами, які з будь-яких причин перебувають у лісі.

Відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах  тягне за собою накладення штрафу на громадян від 5 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - від 15 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Також повідомляємо, що набрав чинності закон України від 15.11.2009 року “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності за правопорушення у сфері довкілля”  яким внесено зміни до статті 245 Кримінального кодексу України і вона викладена в новій редакції: Стаття 245. Знищення або пошкодження об’єктів рослинного світу:

знищення або пошкодження лісових масивів, зелених насаджень навколо населених пунктів, вздовж залізниць, а також стерні, сухих дикоростучих трав, рослинності або її залишків на землях сільськогосподарського призначення вогнем чи іншим загально небезпечним способом -караються штрафом від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.

Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші тяжкі наслідки, -караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

Давайте пам’ятати, що природа потребує нашого захисту і бережливого ставлення до неї !