І-й фестиваль борошна «Станишівська житниця» та 403-тя річниця Дня села Станишівка

Дата: 11.09.2019 14:53

7 вересня в Станишівській громаді відбулися визначні події. Адже саме у цей день Станишівка відзначила 403-тю річницю з Дня першої згадки про село. Відбулося урочисте відкриття новозбудованого адмінприміщення сільської ради та ІІІ-й обласний турнір з футболу імені Петра Базюка. А родзинкою цього дня стало відкриття І-го фестивалю борошна «Станишівська житниця».

Розпочався день з відкриття ІІІ-го обласного турніру з футболу ім. П. Базюка. Відкрив турнір вітальними словами сільський голова Юрій Матвійчук. Вшанували хвилиною мовчання Петра Базюка, іменем якого названий стадіон. В змаганнях взяли участь три команди, а саме:

збірні футбольні команди Баранівської ОТГ - ІІІ місце, Брониківської ОТГ (Новоград Волинського району) - ІІ місце та Станишівської ОТГ – переможці І місце.

Наступною визначною подією стало відкриття новозбудованого адмінприміщення сільської ради. З вітальними словами до присутніх звернулись сільський голова Юрій Матвійчук, керівник апарату ЖРДА Олена Гречко, виконавчий директор Житомирського відділення асоціації міст України – Тетяна Кухарська та помічник народного депутата України Сергія Кузьміних – Світлана Прокоф’єва. Після вітань - хвилююча мить – перерізування стрічки. Після чого всі бажаючи мали змогу потрапити на екскурсію по сільській раді.

Біля Станишівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. розташувалось дитяче ігрове містечко. Працювали дитячі надувні атракціони та ігрова вистава з конкурсами від Житомирського академічного театру ляльок.

На приклубній території було декілька локацій. Це «Містечко майстрів», в якому взяли участь більше двадцяти народних майстрів з різних регіонів України. «Українська хата» - повністю відобразила побут 19 ст. «Шинок», в якому можна було скуштувати різні смаколики з борошна та не тільки…

Продовжилось свято урочистостями до Дня села – нагородження почесних жителів Станишівки, а також вітання найстаршого та наймолодшого жителів, іменинників, які народились у цей день.

Після феєричного виступу Житомирського академічного ансамблю танцю «Сонечко» розпочався фестиваль борошна «Станишівська житниця». Відбувся конкурс дідухів, снопів та вінків зі злаків. Всі учасники отримали подяки. Проходили конкурси, ігри та багато іншого.

В концертній програмі взяли участь:

Вокальні колективи «Доля», «Поліські забави», хореографічний колектив «Фієрія», вокальний квартет «Любавушка» - БК с. Станишівка; вокальна група «Червона калина», фольклорний колектив «Ліщинонька», вокальний ансамбль «Намисто» - БК с. Ліщин; «зразковий» хореографічний колектив «Вікторія» - БК с. Піски; «народний» гурт «Камертон» - БК с. Зарічани.

Запрошені гості: «народний» фольклорний колектив «Криниченька» клубу с. Городище; вокальний колектив «Козацька берегиня» м. Житомир; кращий колектив Баранівської ОТГ «народний» чоловічий квартет «Козаки-козаченьки» та солістка Ольга Довгун; володар другого місця Міжнародного фестивалю «Пісенний спас» Ізі Мокуба – республіка Конго; дует скрипальок «Віарт» м. Житомир і неперевершений Житомирський академічний ансамбль танцю «Сонечко».

Свято завершилось святковим феєрверком від сільського голови Юрія Матвійчука.

(Виконавчий комітет Станишівської сільської ради)