Релігійна громада с. Станишівка переходить до Православної Церкви України

Дата: 19.03.2019 08:31

17 березня 2018 року, релігійна громада с. Станишівка вирішила перейти до Православної Церкви України на чолі з митриполитом Епіфанієм, згідно зборів парафіян.

Збори жителів відбулись на майдані перед церквою де було проведено письмову реєстрацію. Ініціатори зборів надали змогу всім присутнім виступити та висловити свою думку. Більшість висловилась за перехід до Православної Церкви України. Зокрема виступив житель села Валентин Голуб, ветеран російсько-української війни, боєць 95-ї бригади, який дав свою оцінку діяльності російської церкви та закликав парафіян переходити до ПЦУ. В той час, коли біля церкви проходили збори, священник місцевого храму та благочинний УПЦ Житомирського району закрилися з десятком своїх прихильників в церкві, не реагували на заклики голови зборів взяти участь в обговоренні. Та після неодноразових закликів все-таки взяли участь у зборах, проте намагалися присутніх відмовити від переходу. Але позиція релігійної громади була твердою - 94 з 113 зареєстрованих учасників зборів проголосували за перехід громади до Православної Церкви України.

(Виконавчий комітет Станишівської сільської ради)