Станишівська територіальна громада
Житомирська область, Житомирський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Самоврядці Житомирщини працюють пліч-о-пліч з польськими колегами

Дата: 09.10.2018 12:53
Кількість переглядів: 687

Фото без описуЗ 3 по 10 жовтня триває навчальний візит посадових осіб Станишівської сільської, Ємільчинської селищної та Житомирської міської рад до польських гмін. Як пояснила виконавчий директор Житомирського РВ АМУ Тетяна Кухарська, даний візит відбувається в рамках  проекту «Управління містом і міською/сільською громадою в моделі партнерства та співробітництва - адаптація до українських умов», що фінансується Міністерством закордонних справ республіки Польща та реалізується Асоціацією польських міст і Асоціацією міст України у співпраці з містом Плоцьк. 

"До участі відібрані 3 громади з України, і я радію, що нині посадові особи органів місцевого самоврядування нашої області мають можливість пліч-о-пліч із польськими посадовцями вчитися управляти громадами на кращих прикладах, історіях успіху закордонних колег. Учасники проекту - самоврядці різних громад: міста, села та селища. Кожен має певні напрацювання та свої виклики, але спільним є прагнення покращити управління муніципалітетами, а в ідеалі - налагодити роботу у моделі партнерства та співробітництва влади, мешканців, експертів та підприємців", - розповіла Т.Кухарська.

До слова, для багатьох самовдядців це перша поїздка закордон та знайомство з Польщею. Зокрема, делегація із Станишівської ОТГ: керуючий справами виконавчого комітету, заступник сільського голови, начальник відділу містобудування, архітектури, земельних відносин та екології, головний спеціаліст по веденню бухгалтерського обліку, на чолі з сільським головою Юрієм Матвійчук, - у такому складі вперше у закордонному відрядженні.

"Нині ОТГ мають багато запрошень, пропозицій відвідати ту чи іншу країну, їхати переймати досвід. Проте вперше делегація фахівців різних галузей нашої ради має можливість спільно попрацювати над кожним питанням, кращими прикладами, досягненнями польських колег - побачити, розпитати, уточнити, перевірити та спрогнозувати. Ми розуміємо, що працюватиме у нас, а що ні, консультуємося із поляками: де ми йдемо хибним шляхом, на які виклики чекати, і, на жаль, чого адаптувати до наших умов ми не зможемо. Але є бачення, до чого нам йти", - зазначив Ємільчинський селищний голова Сергій Волощук, який очолює делегацію Ємільчинської ОТГ у складі заступника селищного голови, начальника фінансового відділу, головного спеціаліста відділу організаційної роботи і взаємодії з громадськістю та ЗМІ.

Очільник делегації із Житомира, заступник міського голови Світлана Ольшанська зауважила: "Польська сторона показує нам звичні для себе речі, усе, що може працювати у нас. Тут у людей забезпечений базовий рівень життя, що дозволяє відчувати себе комфортно. Саме за цим і виїздять наші українці закордон: вони хочуть мати впевненість у завтрашньому дні, роботу, стабільну зарплату, і певні послуги послуги та інфраструктурні рішення, на що витратити свій заробіток".

Консультант проекту Ігор Гірчак зауважив, що одне із завдань цієї навчальної поїздки - показати посадовим особам місцевого самоврядування України, які передові рішення запроваджені у Польщі, що можуть бути у певній мірі запроваджені в життя українських громад вже сьогодні.

"Зрозуміло, що для запуску певних проектів, треба трохи зачекати. Але не варто витрачати час на "велосипед", що вигадали і вже працює тут, у польських містах, селах. Можна взяти готове рішення, ідею і привезти її в Україну", - підсумував І.Гірчак.

У програмі навчального візиту відвідування соціальних та інфраструктурних об'єктів 3 різних громад - Плоцька, Гродзіска Мазовєцкого та Гомбіна, зустрічі в місцевих управах з працівниками, обговорення проблемних питань та ознайомлення із досвідом їх вирішення польськими колегами.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь