Свято Дня Соборності України в Станишівській ЗОШ

Дата: 23.01.2018 06:27

22.01.2018 року, о 14.20 в Станишівській ЗОШ І-ІІІ ступенів, під керівництвом педагога – організатора, відбувся виховний захід, присвячений Дню Соборності України. Учасниками заходу, а саме учнями 4, 5, 6, 7 класів, був представлений сценарій з читанням віршів, танцем та піснею. Вчитель історії презентувала теоретичний матеріал, який влучно перегукувався з віршами. Були запрошені до зали учні 5 -11 класів, вчителі.

Мета: виховання нацiональної свiдомостi учнiв i людської гiдностi, відро   ження паросткiв духовностi, формування рис громадянина Української держави; поглиблення знань про iсторичний факт злуки українського народу, його значення; пробудження iнтересу до поглибленого вивчення iсторiї та культурних надбань українського народу; виховання глибокої поваги та любовi до Батькiвщини.

День Соборності України — національне свято України, що відзначається щороку 22 січня. Сьогодні соборність не обмежується лише ідеєю збирання етнічних земель у рамках національної держави, а передбачає також духовне єднання всього населення країни незалежно від національності.

Соборність — це забезпечення справжнього суверенітету і незалежності народу, міцний фундамент для побудови процвітаючої демократичної національної держави.

Це були криваві часи для України. У 1918-1919 роках, після революційних подій у Росії, на теренах нашої держави точилася громадянська війна, панували безвладдя і стихійність. Суспільство було розділено за політичними інтересами, а влада — за розбіжностями у стратегії та військовій орієнтації.

Одна з наймасштабніших акцій з нагоди Дня соборності України пройшла в 1990 році. 21 січня патріотичні сили організували "живий ланцюг" між Києвом, Львовом та Івано-Франківськом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України.

Указом Президента України від 13 листопада №871/2014  було встановлено свято «Про День Соборності України»    (До цього часу свято носило назву «День Соборності та Свободи України».)

1. Це – моя Україна, це – моя – Батьківщина,

Що, як мама , як тато, одна

Моя Україно!

Я вірю, що дух твій ніколи не згасне.

Ти – совість народу, незгасна зоря,

Живи, процвітай, Україно моя,

Для миру, для щастя, любові й добра.

1. Нехай же від Дону до сивих Карпат

Живе нероздільна родина,

Без рабства, без панства, насильства і грат,

Вільна, незалежна Вкраїна!

Ніщо нас не спинить, лунає наш клич,

Хай буде Вкраїна Соборна навік,

Велика і вільна Соборна, міцна,

У світі поважна, для нас дорога!

(Хлань І.І.)