Народний музей історії с. Кодня

Народний музей історії села Кодня

Музей історії села Кодня був створений у 1976 році в приміщенні місцевого Будинку культури. У 1978 р. музею було присвоєно звання "Народний". У жовтні 2015 року відбулося відкриття оновленої експозиції музею.

У нашому музеї Ви дізнаєтеся про історію Кодні з давніх часів, ознайомитеся з археологічними знахідками на території села, артефактами козацької доби, архівними документами та унікальними експонатами "Коліївщини"- гайдамацького руху за визволення України. Архівні документи та старожитності, зібрані у мешканців села, познайомлять з життям містечка Кодня в XIX та на початку XX століть. Також, у музеї представлені матеріали про відомих людей села.

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без опису

На території Кодні знаходиться єдина в Україні збережена курган-могила учасників козацько – селянського повстання проти панського гніту часів Коліївщини.

Курган-могила учасникам Коліївщини 1768 року. Могильний курган із встановленим на вершині моноліту у вигляді орлиного крила із написом: “Вічна слава народним борцям Коліївщини 1768-1968″ був насипаний на місці поховання учасників гайдамацького руху.

Фото без описуФото без опису

Також, у Кодні знаходиться памʼятка архітектури національного значення - церква Різдва Богородиці, побудована в 1841 р. в стилі пізнього класицизму, реконструйована за участю академіка архітектури, видатного українсько-польського зодчого, уродженця Житомира Карла Маєвського.

Фото без описуФото без опису

Відвідування музею та замовлення екскурсій проводиться за попереднім записом.

Контактний номер: +380638626365

Директор музею: Вікторія Василівна Рудчук

Сайт : https://www.facebook.com/museum.kodnia/

Адреса: Житомирська область, Житомирський район, с.Кодня, вул. В.Грабовського, 20 (у приміщенні Будинку культури)